هفته دفاع مقدس را گرامی می داریم!
روزنه

اخبار > روش های جلو گیری از انتشار ویروس کرونا در محل کار


  چاپ        ارسال به دوست

امور اداری/ بهداشت

روش های جلو گیری از انتشار ویروس کرونا در محل کار

عدم حضور كاركنان بيمار در محل كار

در صورت حضور كاركنان بيمار در محل كار با سرفه یا عطسه فرد مبتلا به کرونا و حتی با خروج هوای بازدمی از ریه او، ویروس همراه با قطرات تنفسی بیمار، در هوا پخش می­‌شود و در صورت مواجهه مستقيم با بيماران احتمال سرايت بيماري بسيار زياد مي‌باشد.

در اين خصوص افراد مي‌بايست نسبت به سلامتي خود و ديگران حساس و متعهد باشند و در صورت بروز بيماري ضمن اطلاع‌رساني دوره استراحت بيماري را طي نموده و با اخذ مجوز‌هاي لازم از مراجع ذيصلاح در محل كار خود حاضر شوند.

شست و شوی دست ها

لازم است شستن مرتب، کامل و دقیق دست‌ها، به پرسنل و مراجعین آموزش داده شده و افراد به انجام این کار موظف و تشویق شوند؛ زیرا شست‌وشوی مکرر دست‌ها با آب و صابون، ویروس را از بین می‌برد و بدین ترتیب از انتشار بیماری کرونا، جلوگیری می­‌شود.

 · لازم است ژل یا مایع ضدعفونی‌کننده دست‌ها (ترجیحا به صورت نازل، بدون استفاده از دست)، در محیط کار نصب شده و به‌طور مرتب پر شود و در صورت عدم دسترسي به آب و صابون از محلول ضدعفوني كننده استفاده شود.

· می­ توانیم از نصب پوسترهای آموزشی در محیط کار، استفاده کنیم تا کارکنان و مراجعین، هرچه بیشتر به شستن دست‌ها تشویق شوند.

· ضروری است اطمینان پیدا کنیم که تمام کارکنان و همچنین مراجعین، به مکان مناسب برای شست‌وشوی مکرر دست‌ها با آب و صابون، دسترسی دارند.

رعایت بهداشت فردي هنگام عطسه و سرفه

اقدام مهم دیگر جهت جلوگیری از انتشار بیماری، حفظ هوای محیط از عوامل عفونی است. دقت کنیم که رعایت بهداشت فردي در هنگام سرفه و عطسه، نقش مهمی در جلوگیری از انتشار ویروس کرونا بازی می‌کند.

· كاركنان و مراجعين مي‌توانند از دستمال کاغذی و ماسک معمولی پزشکی (نه ماسک N95 ) یا پارچه شخصی تمیز جهت پوشاندن بینی و دهان، استفاده نمايند.

· ضروری است اشخاصی که سرفه و آبریزش بینی دارند، از دستمال کاغذی یا ماسک معمولی استفاده کنند و سپس به‌طرز کاملاً بهداشتی و در اسرع وقت آن را درسطل زباله دردار بیندازند.

· بهتر است تصاویر و پوسترهای مرتبط با رعایت بهداشت هنگام سرفه و عطسه را در محیط کار نصب کنیم، تا افراد با رعایت دقیق اصول بهداشتی هوای تنفسی، آشنا شوند.

سایر نکات مهم

· به کارکنان توصیه می­‌شود که قبل از انجام سفرهای کاری، نکات لازم در مورد ایمنی سفر را رعایت کنند.

· کلیه کارکنان و مراجعین باید مطلع شوند که در شرایط کنونی، هر شخصی که کمی سرفه یا تب مختصر دارد، مشكوك به بيماري مي‌باشد و مي‌بايست جهت تشخيص بيماري به پزشك مراجعه نمايد تا از انتقال بيماري جلوگيري به عمل آيد..

· تغذيه مناسبت مي‌تواند به تقويت سيستم ايمني افراد كمك كند لذا توصيه مي‌شود افراد استفاده از ميوه‌ها و سبزيجات تازه و مايعات فراوان را در سبد غذايي خود جايگزين نمايند.

· خواب و استراحت كافي به تقويت سيستم ايمني كمك مي‌نمايد لذا افراد مي‌بايست از خواب و استراحت كافي بهره‌مند باشند.


٠٨:٢٤ - سه شنبه ٢٩ تير ١٤٠٠    /    شماره : ١٤٧٨    /    تعداد نمایش : ٢٧٧خروج
نرم افزار امنیتی

مولفه های نرم افزار امنیتی
 (Guilloche)گیلوش
 (Art screen)آرت اسکرین
 (Latent Image)تصویر مخفی
 (Rainbow)رنگین کمان
 (Micro text)ریز نوشته
(Relief)برجسته سازی
(Anti Copy)ضد کپی

اثر انگشت(Finger print)
.........

ادامه

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 658194
 بازدید امروز : 706
 کل بازدید : 2848002
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 0/0938
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر: